Komplexní léčba

Komplexní lázeňská léčba

Komplexní lázeňská léčba v hotelu Aqua Marina zahrnuje jedno základní laboratorní vyšetření krve a moči, dvě až tři lázeňské procedury denně (20 lázeňských procedur týdně), dvě lékařské prohlídky (vstupní a výstupní), přičemž minimální délka čerpání Komplexní lázeňské léčby je 7 nocí. Na základě vstupního vyšetření naším odborným lékařem a na základě výsledků laboratorních vyšetření bude každému klientovi sestaven individuální léčebný plán.

Léčení je určeno osobám starším 15 let. Léčení dětí ve věku 6 – 15 let je řešeno individuálně a může být absolvováno pouze po odborném vyšetření pediatrem. 

 

Díky unikátním vlastnostem karlovarských termo-minerálních pramenů a možnostem jejich širokého medicínského využití se v Karlových Varech léčí pacienti s různými nemocemi.

Mezi nejčastější indikace patří:

Nemoci trávicího ústrojí

Onemocnění žaludku, jícnu a střev - funkční i organická, včetně refluxní nemoci jícnu, vředové choroby žaludku a dvanácterníku, střevní poruchy funkční, jako například habituální zácpa, stavy po střevních infekčních a vyléčených parazitózách, dráždivý tračník, nespecifické záněty střev - Crohnova choroba, idiopatická proktokolitida, stavy po operacích střev, žaludku, žlučníku a žlučových cest, chronická onemocnění jater a žlučníku, stavy po akutní hepatitidě a toxickém poškození jater, chronické onemocnění slinivky břišní, stavy po akutní pankreatitidě, stavy po transplantacích jater a pankreatu.

 

Nemoci poruch výměny látkové (metabolické poruchy)

Cukrovka, nadváha a obezita, poruchy metabolismu tuků, dna.

 

Nemoci pohybového ústrojí

Degenerativní poruchy páteře a velkých kloubů, funkční poruchy páteře, pooperační stavy po operacích páteře, poúrazové stavy.

 

Léčení onkologicky nemocných

Následná léčba u onkologických pacientů po ukončení onkologické léčby, bez jakýchkoliv známek recidivy.

 

Paradontóza

Onemocnění zubních dásní.

 

Neurologická onemocnění

Polyneuropatie, kořenové  iritačně–zánikové syndromy, zánětlivé nemoci centrálního nervstva, roztroušená skleróza v remisi, nervosvalová onemocnění, syringomyelie, dětská mozková obrna, Parkinsonova nemoc.

 

Kontraindikace karlovarské lázeňské léčby:

Akutní infekční a přenosné choroby, epilepsie, závislost na alkoholu, závislost na návykových látkách, těhotenství, krvácivé stavy, těžké duševní poruchy, parazitární choroby, klinické známky oběhového selhání, stavy po hluboké trombóze, stavy po povrchové tromboflebitidě, kachexie, zhoubné nádory, inkontinence moči a stolice.